Zapisujemy na 2022/2023 oraz otworzyliśmy 29 marca 2022 zapisy na 2024! Wypełnij formularz w celu sprawdzenia wolnego terminu.

Sesja Narzeczeńska – poradnik dla przyszłej Pary Młodej!

Adam

Adam

Dlaczego warto mieć taką pamiątkę?

Sesje narzeczeńskie spopularyzowały się w przeciągu ostatnich lat na tyle, że ich ilość w naszym kalendarzu prawie dorównuje plenerom ślubnym! Nic dziwnego więc, że powstają nowe osobne oferty dla takich ujęć. U mnie już od przeszło 5 lat! Szczerze mówiąc wiele jest powodów, dla których przyszłe Pary Młode decydują się na taką formę pamiątki. Zawsze gdy do nas przychodzicie i rozmawiamy na temat przedślubne, podajecie różne różne aspekty, które skłoniły Was do podjęcia tej decyzji.

Czasem chcecie sesję narzeczeńską w miejscu gdzie się się zaręczyliście, czasem na pamiątkę tego, że wydarzyło się to niedawno a ślub planujecie na przykład za rok lub dwa, czasem po prostu chcielibyście się oswoić przed aparatem, bo wiecie, że do pamiątki z dnia ślubu będziecie wracać jeszcze wiele, wiele lat w przód. A czasem to po prostu spontaniczna decyzja w momencie naszych spotkań! Poza tym jako fotograf wiem, jak ważne jest dokumentowanie wydarzeń w naszym życiu. Przecież sam robię to codziennie.

Ubranie – co ja mam założyć?!

Jedną z częstszych zagwozdek przed podjęciem decyzji czy wybrać się na sesję narzeczeńską jest pytanie… Ale w co my się ubierzemy?! Prosta odpowiedź: w to, w czym czujecie się najwygodniej! Nie ukrywam faktu, że oboje z Julką jesteśmy detalistami i uwielbiamy, gdy wszystko się ze sobą zgrywa. Obejrzyjcie tylko nasze zdjęcia – po nich stwierdzicie, co może pasować do takiej sesji. Przejdźmy zatem do najfajniejszych pomysłów!

Styl, który uwielbiamy i najlepiej pasuje do klimatu naszych zdjęć to oczywiście wszystko naokoło tematu natury i boho. Rustykalne dekoracje, brązy, zgaszona zieleń, parki, drzewa, lasy, górskie ścieżki, zachody słońca, ciepłe odcienie skóry… Sami wiecie! Co zatem ubrać i jak zaopatrzyć się w ubrania w tym stylu?

Zacznijmy od tego, że w większości Waszych szaf znalazłbym coś, co by się nadawało – dla niej lekka, zwiewna sukienka w stonowanych kolorach, dla niego – koszula, szelki, proste i wygodne spodnie (nawet jeansy!). Ale oczywiście to tylko i wyłącznie przykład! Kombinacji jest mnóstwo – dodajmy do tego kapelusz dla niej i mokasyny dla niego. Zamieńmy kapelusz na wianek (nawet własnoręcznie wykonany!) a mokasyny zamieńmy na trampki! Sesje narzeczeńskie u nas nie są formalne, w garniturach czy sukniach balowych. Oczywiście jeśli chcecie zrobić taką sesję glamour – nie mamy absolutnie żadnych przeciwwskazań! Od tego jesteśmy, by dopasować Wasze oczekiwania z naszą wizją.

Skąd zdobyć jednak opisane w poprzednim akapicie rzeczy, jeśli nie mamy ich w szafie? Prosta sprawa – Vinted albo second hand. Serio! Dziewczyny, ilość pięknych boho sukienek w takich miejscach czasem naprawdę zaskakuje – sam gdy wyposażałem się do sesji studyjnych znajdowałem niezłe perełki nie raz za dosłownie… 5zł. Nie bójcie się zaglądnąć tu i tam przed sesją, bo faktycznie możecie się nieźle zaskoczyć. Podejrzyjcie też kilka zdjęć naszych par na sesjach, które są dostępne na naszej stronie!

Przy planowaniu ślubu lub różnych atrakcji i wydarzeń często posiłkujemy się inspiracjami. Dlaczego więc nie poszukać na Pintereście inspiracji na outfity? Przygotowaliśmy dla Was tablicę ze zdjęciami par, które uważamy, że wyglądają świetnie na swoich sesjach!


Pozowanie – o matko tam stoi fotograf i czegoś od nas chce!

Dobra, ubiór mamy dobrany – jak zatem mamy pozować? „A tam, pewnie fotograf nas ustawi!” – otóż nie! Znaczy tak, ale nie do końca! Już wyjaśniam! Kierunek sesji zawsze oczywiście obieramy, staramy się pomagać i dawać pomysły na różne pozy, kadry, zachowania. Głównie jednak jestem przekonany, że naturalność to podstawa. Czas na sesji to przede wszystkim Wasz czas – macie go spędzić czując się dobrze ze sobą, swobodnie. Wiem, że fotografowie czy filmowcy z aparatami obok Was mogą trochę krępować. Bardzo dobrze znamy to uczucie, bo obcujemy z ludźmi na co dzień. W dodatku oprócz tego, że robimy zdjęcia, często też stoimy po drugiej stronie aparatu! Działamy w social mediach, więc swoje twarze też musimy czasem pokazać!

Zdjęcia, które w większości wykonujemy na takich sesjach są w ruchu – oznacza to, że prosimy Was, byście wykonywali jakieś czynności – czy to trzymanie się za ręce i spacer w kierunku obiektywu, czy to wskoczenie na barana (czasem!), czy to niespodziewany pocałunek drugiej połówki, czy to mocny, kołyszący się przytulas. Nie są to statyczne pozy, ale nie oznacza to, że takich również nie robimy. W naszym portfolio znajdziecie totalną mieszankę. I przede wszystkim uwielbiamy śmiech – gdy śmiejecie się do siebie, czasem przez jakiś nasz idiotyczny żart, czasem na wspomnienie zabawnej sytuację, o której przypomnienie Was poprosimy. Nigdy nie mówimy nie zdjęciom z Waszym naturalnymi spojrzeniami i śmiechem w swoją stronę.

Czas – ile nam to zajmie, i kiedy?

Okej, ale kiedy? To już sprawa naprawdę indywidualna, którą dogadujecie najpierw między sobą. Kilka wskazówek jednak warto podsunąć! Przede wszystkim jak pewnie gdzieś już słyszeliście może od fotografów, zdjęć nie robimy „w środku lipca o 12:00 na szerokiej łące” – ze względu na zazwyczaj bardzo ostre słońce. Dlatego najlepszym i najbardziej optymalnym czasem na taką akcję jest zachód słońca, a właściwie godzina / kilkadziesiąt minut przed. Wtedy mamy bardzo ładne promienie słoneczne w ciepłych odcieniach złota. Poza tym, to też właśnie obierany przez nas od zawsze styl! Robimy również sesje o wschodzie słońca – poranne mgły na wzgórzach przy jeziorze lub rzece to jeden z naszych ulubionych klimatów!

Pamiętajcie zatem, że jeśli planujemy w dany dzień sesję, to raczej będą to godziny popołudniowe / wieczorne. Warto mieć to na uwadze, gdy ustalacie innych usługodawców jak salony fryzjerskie czy wizażystki!

Miejsce – dokąd mamy się w ogóle udać?

Jeśli chodzi o miejsce natomiast, to mamy naprawdę mnóstwo propozycji – bo to tak naprawdę od Was zależy główny pomysł. My możemy tylko podsunąć swoje ulubione lokacje, które mamy zapisane w swoich notatkach, czy na wykonanych zdjęciach. Chcecie w góry? Mamy na to miejscówkę. Chcecie miejski klimat? Mamy całe miasta i cudowną klasyczną zabudowę lub nowoczesną architekturę. Chcecie plażę i jezioro? Mamy i to w pobliżu! A może nawet i kuchnia w Waszym domu i mieszkaniu jak pieczecie lub przygotowujecie ciasto? Nie ma problemu. Może kilka fajnych sensualnych i delikatnych fot na kanapie czy łóżku? Czemu nie, na pewno znajdziemy miejsce i do tego!

Podsumowując… Podstawy już znacie!

Podstawy są już mamy nadzieję dla Was znane. Przede wszystkim najważniejsze jest to, że powinna być to świetna zabawa i kolejny aspekt pamiątki w procesie przygotowywania się do Waszego Wielkiego Dnia!

 

Zobacz więcej: