Zapisujemy na 2022/2023 oraz otworzyliśmy 29 marca 2022 zapisy na 2024! Wypełnij formularz w celu sprawdzenia wolnego terminu.

Manuka Creatives

To Adam & Julia.

Cześć, to my! Za Manuka Creatives stoją dwie osoby – Adam oraz Julia. Jesteśmy duetem przyjaciół, którzy fotografują razem od dłuższego czasu. Oboje prowadzimy swoje firmy w różnych dziedzinach, a łączy nas pasja do zdjęć! Poniżej przeczytacie ciut więcej o poszczególnym z nas, teraz natomiast poświęcimy chwilę na opisanie naszej relacji. Oboje fotografowaliśmy osobno. Julia zaczynała swoją przygodę z fotografią jako… modelka! Tak się poznaliśmy kilka lat temu! Umówiliśmy się przez Instagram na sesję w plenerze, miało się skończyć na kilku zdjęciach, a wyszło całkowicie inaczej. Złapaliśmy świetny vibe, zaczęliśmy widywać się w naszych grupach znajomych, a po krótkim czasie Julia wyraziła większą chęć do bycia za aparatem, nie przed. Przeszkoliła się ze wszystkiego co mogła, kupiła wypasiony sprzęt i… poszła jak burza! Po kilkudziesięciu samodzielnych zleceniach była już na bardzo wysokim poziomie. Adam za to fotografuje już od 14 roku życia, odkąd jego mama zza granicy przywiozła pierwszy, rodzinny aparat cyfrowy. Mały point & shoot zdziałał cuda w wyobraźni i od tamtych zamierzchłych czasów już tak zostało. 6 lat temu sfotografował pierwszy, cywilny ślub koleżanki. Kolejne zlecenia w tej dziedzinie przyszły niesłychanie szybko.

Gdy oboje uznaliśmy, że wykonywanie ślubów w dwie osoby będzie jeszcze ciekawszym doświadczeniem, stwierdziliśmy, że spróbujemy połączonych sił. Nasza przyjaźń bardzo pomogła nam w dogadaniu się i organizacji pracy, więc od razu wiedzieliśmy, jak chcemy pracować. Reportaże zyskały dodatkowe cenne kadry z dnia ślubu, my byliśmy mniej zmęczeni, więc mogliśmy dać z siebie więcej, a Pary Młode zachwyciły się naszą współpracą na dłuższą metę. Przez większość czasu rozumiemy się bez słów, więc nasza praca jest idealnie zoptymalizowana! Przez większą część 2021 roku mieliśmy również biuro w centrum Nowego Sącza, które było naszą bazą. Zrezygnowaliśmy jednak z tego rozwiązania – często wyjeżdżamy na zlecenia i w biurze tylko się kurzyło! Pieniądze, które przeznaczaliśmy na wynajem i organizację przestrzeni biurowej możemy przeznaczyć na rozwój w innych dziedzinach, czy wybór kolejnych destynacji do odwiedzenia, aktualnie głównie na terenie naszego bogatego w cudowne widoki kraju. W dalszej części opowiemy o sobie ciut więcej!

ADAM

Na imię mam Adam, mam 26 lat i jestem fotografem. Dobra, tak, to może powiedzieć każdy, kto ma aparat. Jestem twórcą, który tworzy opowieści. Opowiadam historie za pomocą zdjęć. Mam to już we krwi – zacząłem właściwie bardzo wcześnie, bo miałem około 13/14 lat! Profesjonalną drogę w tym kierunku obrałem w wieku 20 lat, gdy zacząłem fotografować pierwsze śluby za pieniądze, odważyłem się brać wynagrodzenie za swoją kreatywną pracę. Po drodze jednak nie zatrzymałem się na jednej dziedzinie.

Ze swoją artystyczną stroną mierzyłem się już od dziecka. Zajęcia z malarstwa, rysunku, rzeźby pomogły mi ukształtować światopogląd i kierunek w życiu. Bycie fotografem to jednak też prowadzenie własnego biznesu. Miarą sukcesu w karierze fotografa nie tylko są ładne zdjęcia, które podobają się odbiorcom. Trzeba też ogarniać sprawy od strony ekonomicznej, biznesowej i marketingowej, by przetrwać na rynku. Dzięki rozwojowi w tych dziedzinach mogłem sięgnąć po więcej. Zainteresowanie tworzeniem treści, jak fotografowaniem czy projektowaniem graficznym, pozwoliło mi na otwarcie własnej agencji, w której zajmujemy się tworzeniem stron www (również dla innych fotografóww! fajnie, co? dużo wokół jednej branży!), tworzeniem treści na social media czy strategiami w rozwoju powstających firm i ich pozycji w Internecie. Mam nawet swój prężnie rozwijający się sklep internetowy z cyfrowymi produktami! Nie zatrzymuję w rozwoju i nie mam takiego zamiaru w bliskiej i dalekiej przyszłości.

Mimo, że na co dzień mieszkam w 30metrowym mieszkaniu w centrum Nowego Sącza, to często podróżuję do Krakowa i Warszawy. W Warszawie zajmuję się fotografowaniem dla twórców internetowych oraz wsparciem dla ich profili w mediach społecznościowych. Łączę kilka swoich ulubionych branży i nigdy nie byłem szczęśliwszy. Jestem w miejscu, z którego mam wiele dróg rozwoju i zawdzięczam to ciężkiej pracy i odpowiedniemu doborowi ludzi, którzy mnie otaczają. U mnie zawsze musi się coś dziać. A tak na koniec – jestem fanem anime, serialu The Office, dobrej książki i fabularnej gry komputerowej!

JULIA

Jestem Julka! Moją przygodę z fotografią rozpoczęłam w ostatniej klasie technikum. Zaczęłam od pozowania przed obiektywem, ale szybko przeszłam na drugą stronę mocy 🙂. Z Adamem jesteśmy dwójką przyjaciół, która wpadła na szalony pomysł, żebyśmy zaczęli pracować jako duet fotografów. Chwilę po napisaniu matury otworzyłam własną działalność i oto jestem!

Adam nauczył mnie wszystkiego od podstaw i zabrał na pierwsze śluby. Od razu poczułam ten wspaniały vibe i wzruszenie, jakie towarzyszą temu dniu. Jestem ogromnie wdzięczna, że pokazał mi taką ścieżkę kariery, wziął pod swoje skrzydła i obdarzył zaufaniem. Podjęłam ryzyko założenia własnej działalności w młodym wieku, ale nie żałuję nawet trochę, bo pomogło mi to w rozwoju osobistym. Nauczyłam się robić oraz obrabiać zdjęcia, które pokazują emocję i tworzą piękną pamiątkę na długie lata. Rozpoczęłam również swoją przygodę z tworzeniem stron internetowych. W tej dziedzinie dopiero raczkuję, ale nieprzerwanie staram się dokształcać, by robić to lepiej. Szczerze mówiąc, gdyby ktoś mi powiedział, że właśnie tym będę się zajmować profesjonalnie, gdy wybierałam technikum ekonomiczne, nie uwierzyłabym. Już od dziecka zawsze chciałam mieć swoją firmę i to marzenie się spełniło, a dzięki temu, że pokochałam fotografię, moja praca to czysta przyjemność (a w dodatku pracuję ze swoim przyjacielem!).

Mieszkam w Nowym Sączu i na chwilę obecną moje życie trochę zwolniło tempa, więc mam więcej czasu na inne pasje i hobby 🙂. Lubię malować farbami na płótnie w celach relaksacyjnych i pobudzających kreatywność. W przyszłości chciałabym rozwinąć swoje ambicje w kierunku architektury, nauczyć się rysunku technicznego. Uwielbiam podróże, niestety pandemia trochę ograniczyła moje wyjazdy, ale mam nadzieję, że wszystko wróci na właściwe tory. A na koniec chętnie podzielę się moimi ulubieńcami, tak żebyśmy mogli się lepiej poznać. Jeśli miałabym wybrać jeden ulubiony serial, to bez wahania odpowiadam Brooklyn 99, jestem też fanką Miley Cyrus, a moje poczucie humoru bazuje się głównie na TikToku!